0 344 221 17 16

Proje Komisyonu

"İnandıkları doğrultuda yaşamayanlar gerçekten inanmıyordur"


Esas hizmeti eğitim olan Rıdvan Hoca Vakfı, yaptığı işten heyecan duyan, faaliyetlerini ibadet şuuruyla icra eden öğretmenler aracılığı ile insan yüreğine dokunur. Öğretmen ile dokur insanın şahsiyetini ve öğretmen ile süsler insan kumaşının motiflerini.


O biliyordur, zira göklerin talebesi olunmadan yeryüzünün öğretmeni olunamayacağını. Ve o farkındadır bir mumun diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmeyeceğini, dahası öğretmek iki defa öğrenmektir o büyük usta için…


Öğretmen; camide, sınıfta, bazen yolda, çarşıda kimi zaman kursta, evde her mekânda ve her daim hep öğretmenin peşindedir. Sıradan öğretmenin anlattığını, iyi öğretmenin açıkladığını, yetenekli öğretmenin yapıp gösterdiğini ve fakat büyük öğretmenin ilham verdiğini de kuşanmıştır. Planlamalı, denetlemeli, uygulamalı ve sonuçlandırıp raporlamalıdır.


Rıdvan Hoca Vakfında öğretmenler hemen her komisyonda bu ilkeler ve ideallerle hizmet verir. Evde karakter eğitiminden Yaz okullarına, akademik destekten, sanat çalışmalarına, periyodik derslerden seminer, sempozyum ve literatür oluşturma çalışmalarına kadar tüm alanlarda ibadet şuuru ve kulluk bilinciyle hareket ederler. Zaman zaman bir araya gelerek ortak akıl tecrübelerinden yararlanırlar.


Öğretmen çalışmaları eğitim çalışmalarının dinamosudur. Eğitimin seviyesi ve kalitesi eğitim kadrolarının seviyesinden ayrı düşünülemez. Gönüllerini işin içine katan öğretmenler, gönüllülük kavramına da derinlik katmaktadır.


Haftalık derslerin, aylık sohbetlerin, periyodik seminerlerin, yıllık sempozyumların, akademik destek çalışmalarının, sanat ve ahlak eğitiminin mimarları olan öğretmenler komisyonu, vakfımızın tüm çalışmalarında en etkin kitlelerden birini oluşturur. Yazılı ve görsel iletişim araçlarıyla eğitim çalışmalarına katkı sağlamaktan, eğitimcilerin eğitimine kadar pek çok alanda faaliyet sergilerken aynı zamanda eğitim dünyasındaki gelişmeleri takip etmeye çalışır.

Kardeşimi Geleceğe Taşıyorum Sosyal Uyum Projesi kapsamında Heyecan Bahçesine gidildi.

19-09-2022

Kardeşimi Geleceğe Taşıyorum Sosyal Uyum Projesi kapsamında kurs öğrencileriyle beraber Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi Heyecan Bahçesine gidildi.

Devamı

KARDEŞİMİ GELECEĞE TAŞIYORUM PROJESİ İHALE DUYURUSU

30-05-2022

Uluslararası Göç Örgütü İle yapmış olduğumuz Kardeşimi Geleceğe Taşıyorum Projesi kapsamında, eğitimlerde kullanılmak üzere 15 adet LAPTOP alımı yapılacaktır.

İhale 08-06-2022  tarihinde Saat 14:30  da vakfımız binasında yapılacaktır.

Tenik şartname haberin devamında mevcuttur.

Devamı

Vakfımızdan Kızılay'a Destek

22-11-2020

RIDVAN HOCA VAKFINDAN KIZILAYA KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

Devamı